BLOG - Někdy se to zamotá

| 10.7.2011

 

Mám rád přeřeky. Vznikají totiž samovolně a žijí si vlastním životem, a tak většinou vzniká humor přírodní cestou, což je cesta nejlepší a nenásilná. Kdysi na Frekvenci 1, těsně před zprávami, chtěla jedna moderátorka ohlásit soutěž a místo věty: „Tak a teď si na Frekvenci 1 před zprávami všichni společně zasoutěžíme,“ řekla „zasouložíme“. Nevěděla o tom a dušovala se, že to neřekla. Pak jsme jí to pustili a ona jen dodala: „No a co? Podvědomí si žije vlastním životem“. Ta dáma, která uměla elegantně plout životem a přitom snášet nespravedlnosti a příkoří a u toho bezustání vyzařovat skvělou náladu a ještě u toho vypadat o 30 let mladší, se jmenovala Milena Vostřáková. Neznám člověka, který by Milenu neměl rád. A ona byla důkazem, že klišé „ sranda musí bejt, i kdyby na chleba nebylo, táta se věšel a máma utekla s komediantama,“ vlastně není klišé, a humor a dobrou náladu rozsívala okolo sebe s grácií. Děkuju, Mileno, zas tu bude o něco smutněji…
Léto je v plném proudu, a tak jsme s Hamlety opět absolvovali soustředění v Horním Meziříčku,
které jsme zakončili vystoupením na hasičských závodech. Pěkné to tam bylo, jednadvacet týmů v akci. Já nikdy nic takového před tím neviděl, a tak jsem jen koukal a bavil se. Vypovídajícím faktem o kvalitě akce je to, že o půlnoci měli už jen rum a je pravda, že pan doktor Nešpor to tam mohl celé naložit a odvézt k sobě na „protialkoholní“ už v devět večer. My jsme hráli na pomezí světla a tmy, ale neměli jsme osvětlenou stage, takže bylo štěstí, že jsem měl v autě baterku, kterou nás mohl kamarád Martin osvěcovat z první řady.

Stihl jsem taktéž zajet domů do Karlových Varů za rodiči a zakončit filmový festival, kterýžto je čím dál hezčí, ale mám pocit, že PR krapet předbíhá a že mejdany a osobní prsení hvězd a hvězdiček trochu válcují filmy, ale asi to tak má být, navíc je volbou každého, chce-li sedět v kině nebo v baru.

No a na závěr je potřeba napsat, že náš papoušek Eliáš už neumí jen „ahoj“, ale jako druhý umělecký kousek se naučil křičet „aaaůůů“, a to hlasem syna Mikuláše, což odposlechl při jeho věčných šarvátkách se starším bratrem.
Léto budiž pochváleno…

 

zpět