BLOG - Půlka prázdnin

| 29.7.2011

Frčí to během divokým a prázdniny jsou v půli. Já se vrátil ze země velkého Ataturka a machometánského půlměsíce a mezi ruskou komunitou jsem na pláži přemýšlel, co že vám sem napíšu. No a věřte nebo ne, nic mne nenapadlo. Ono totiž, když člověk necvičí ty mozkový závity, tak degenerujou a tím pádem se pak už těžko rozjíždějí, a tak jsem si řekl, že budu cvičit a že ten blog prostě vysedím stůj co stůj.

Vrátím se ještě k závěru festivalu ve Varech, kde jsme s Jakubem W. absolvovali závěrečný večírek. Ovšem nebylo to tak jednoduché, jak to vypadá. Těsně před odchodem jsem zjistil, že jsem si zapomněl smokingová kaťata v jiném pytli v Praze a že mám od smokingu jen vršek. A tak jsem šel vedle Jakuba W., který měl nádherný černý oblek a vypadal jako „Vor v zakoně“ (což je nevyšší představitel Arménské mafie), jako jeho řidič, jelikož jsem měl jen jeansy a k tomu to smokingové sako, bílou košili a černou kravatu. Dalo se to čekat: do Puppu mne nechtěli pustit, jelikož v jeansech se tam nesmí. Vzal jsem to přes kuchyň a novinářkám vyprávěl, jak je to hrozné, že jsem se včera večer v Monte Carlu polil želví polévkou a že mou velikost je nemožné v celých Varech sehnat. Říkaly, že je to tedy opravdu hrozné a dodaly, že je veliké štěstí, že sako to vydrželo a že to náhodou vypadá šmrncovně a že se to Františce z Blesku bude líbit, ať se nebojím. Nebál jsem se ani trochu a dal jsem si další gin tonic na Malé Dvoraně od pana Hejcmana, který je „stará škola" a pamatuje si mne poletujícího po Puppu v kraťáskách s jednou kšandou jako Hurvajze, a jen se dotazuje: „Jako obvykle?" Ten hotel mám prostě rád, protože Hiltonů a Radissonů je všude dost, ale tenhle nádhernej barák je prostě jen jeden.

Našel jsem tajný místo, kde loví kapitální sumec a nikdo o něm neví a tak už jsme spolu prožili několik nocí. Zatím ho tím, že mu zaplavávám čtvrtmetrovou plotici na udici cca 150 metrů (a to i při teplotách velmi nízkých), jen krmím. Už třikrát mi jí dovedně sundal z udice a byl pryč. No uvidíme. Je to sice chytrák, ale myslím, že můj čas ještě přijde.

Taky se chystám na vodu na Lužnici a tak se těším, protože pro Mikuláše to bude voda první a Jáchym zase ukáže, co se naučil na vodáckým táboře na Dunajci na Slovensku. Jsem konzervativní vodák, tedy co se letní vody týče, takže vaříme, rybaříme, když to jde, tak se spí pod lodí a hrajeme na kytáru písně o Ascalóně, Niagáře a jiných dívkách.

Pak se těším k Samsonovi na festival Muzika v Hrádku u Rokycan a pak už jen práce, ale pěkná a letní, což jsou Hoštice Michala Tučného, Pilsner Fest, dodělávky Arény Národů,která půjde od září na Primě a taky další díly Taxíku v ČT…

Tak užívejte prázniny, je jich ještě půlka. No vida... a blog je vysezen.

 

zpět