BLOG - Prý bude hůř! Nesmysl.

| 15.12.2011

 

Je vám pozoruhodné, jak se v tom předvánočním čase všechno okolo mne strachuje a bojí časů budoucích, tedy těch, které přijdou. Ono asi není divu. Když se člověk zahledí do denního tisku, poslechne si zprávy a podívá se z okna, tak už musí být silná nátura, aby ho to nechalo v klidu. Z těch zpráv je totiž patrno, že si většina lidí „tam nahoře“ myslí, že když žijeme v české kotlině, že sem není vidět, když jsme v ďolíku. Ale můj kamarád z USA mi volal a říkal, že mu na universitě na přednášce dávali tu naší krásnou zemičku za příklad ideální země pro rychlou politickou kariéru, protože když se to v té politice nepovede, nic se vám tady u nás nestane a ještě navíc se zabezpečíte do konce života. No není to ukázkové renomé? Každá země by měla mít něco signifikantního a tak si jen zvykejme, že nikoli Smetana, Wichterle, Mucha a další, ale možnost beztrestně si nakrást, to je pravděpodobně nový vývozní artikl naší vlasti.

Pozoruhodné je i počasí. Vážně nepamatuji, že bych musel v listopadu zalévat zahradu a taky aby mi 14. prosince vykvetl hořec na skalce. Na jednu stranu ten meteorologický svéráz vítám, protože nemusím odklízet sníh a nemrznu na refíži, ale je to divný, chodit o adventu jen ve svetru. Jenže se není čemu divit, tak to asi teď bude všude a když se bortí pravidla zajetá po staletí v přírodě, tak se bortí i principy chování mezi lidmi. Ale abych nebyl jen nepříjemný a jízlivý: muzikál Vánoční zázrak je beznadějně vyprodán a my si to se všemi užíváme. S Hamlety nás čekají ještě tři hraní, to poslední v tomto roce bude Vánoční koncert 20. prosince v klubu Limonádový Joe, tak přijďte, budou hosti!!!

Abych všechno nenechal na poslední chvíli, tak jsem si popotáhnul rybí vývar ze tří hlav a štičí kostry. Stačilo 11 hodin a je to silák. Taktéž šnečky už jsem nakoupil a objednal domácí vinnou klobásku. Udělal jsem paštiku ze dvou a půl kila kachních jatýrek s portským a koupil droždí na vánočku, kteroužto popletu až 20. prosince, aby byla čerstvá. Vlastně se na Vánoce letos těším, protože to bude zastavení a klid. Taky jsem nějakej naměkko a snadno dojmutelnej, což asi před Vánocemi tak má být.

Pouštím si v autě koledy a Rybovku, to abych se ještě víc umocnil v těšení, v tom čekání na Ježíška. Přeju vám všem pěkný svátky, zastavte se nadechněte se zhluboka a nemyslete na to, kdo co dělá „tam nahoře“, ale aby k nám „TAM NAHOŘE“ byli milostiví. A až vám bude Ježíšek o Štědrém večeru skládat pod stromeček dárky, snad přibalí i dobré zprávy, štěstí, zdraví a Boží požehnání.

Tak už jen stromeček, pustit si Lásku nebeskou a "Šťastný a veselý" vám všem…

Bude líp! Aleš

 

zpět