BLOG - ...tak a mám to z krku!!!

| 01.3.2012

 

V jednom z předešlých blogů jsem žádal o rady na chronický zánět v krku a chtěl jsem poděkovat za všechna doporučení, která jsem obdržel. Je však potřeba říci, že už je nebudu potřebovat, neboť mi ty ošklivý mandle vyřízl v Motole pan doktor Zábrodský, a to pěkně, a já to mám konečně z krku. Nutno podotknout, že se ke mně chovali všichni moc hezky a byť mi pár dnů po operaci fakt nebylo hej, tak se snažili, aby mi "nebylo hej" co nejméně. Tísíceré díky, motolští!

Únor byl u nás v rodině vůbec pestrý na lékaře, věřte nebo ne, moje žena a můj syn se srazili na sjezdovce v Itálii, a to v plné rychlosti. Bilance neradostná, ale mohlo to být horší, skončilo to jen vyhozeným a nahozeným Gábininým ramenem a Jáchymovou zlomenou pažní kostí. . No... snad už bylo těch úrazů na chvilku dost.

Hned, jakmile roztál led po těch ukrutných mrazech, začal jsem se nadechovat zhluboka, jelikož už je ve vzduchu cítit čerstvá hlína a na záhonech lezou krokusy a sněženky už jsou dokonce nakvetlý. Ne ne, nenechám se nachytat jako každý rok, vím že zima ještě bude, i chumelení, ale ten pocit, že už je to blízko, je opravdu jako motorek a vhání mi život do žil.

Co mne potěšilo v poslední době: filmy Půlnoc v Paříži, Muži v naději, rozhlasová hra Zvony

smrti, Tereza Kostková, která mne vyzvala k nastudování divadelní hry Frankie and Johny ve svitu luny, Monika Absolonová, která čím je starší, tím je šikovnější a doufám, že tu Thálii obdrží, Leonard Cohen svou poslední deskou, kluci z Partičky, že mě stále častěji berou mezi sebe, pozitivní ohlas mé desky na Slovensku, šéfkuchař Jan Punčochář z restaurace Le Terroir, který je čím dál tím lepší, a navíc se mu na Valentýna narodil syn, Chris Rea svou kytarovou hrou a zpěvem v KC Praha a taky Pavel Haas Quartet svým CD s kvartety Antonína Dvořáka. No a v neposlední řadě mne nadchlo rozhodnutí, že biopotravinou roku se stal sýr Arnika od nás z Horského statku Abertamy… je opravdu delikátní.

Co mne naopak přisírá a dmychá, je prokazatelně čím dál větší koncentrace blbů na našem území. Vadí mi, že mne někdo učí vyslovovat Hiundai jako Hjondé, protože v Koreji se to tak říká. Inu dobrá, podle tohoto modelu bychom pak měli říkat Mekdónlds, Renó a Pežó… je to normální? Nejsem taky schopen pochopit, proč se v obchodech prodává tolik prošlých potravin, to by se snad nemělo, ne? Anebo je to "dovýroba" v prodejně: nejdřív se prodává Eidam, potom už sýr s bílou plísní na povrchu, následně je to dvouplísňový sýr, pak už je to Jihočeský zrající, Romadůr a ve finále syreček. A když ani tehdy výrobek nenajde zákazníka, prodá se to jako odpuzovač hmyzu nebo tak něco….hanba.

No nic... těch věcí, který mi lezou na nervy, by bylo víc, ale náladu mi to nekazí, jelikož bude

jaro… konečně!

zpět