BLOG - O rybách, fotbalu a želvě

| 15.7.2012

 

Jsem lajdák a zanedbávám blog, to je jisté, neb poslední blog byl květnový a ejhle, už je čas prázdnin a léto v plném proudu. Nevím jak to máte vy, ale pro mne léto vypukne každoročně okolo 15 června, kdy vyrážím za rybolovem dravých ryb na Novou řeku. I letos jsme tak s kamarádem Miroslavem učinili a bosí jsme chodili, málo se myli, pivo pili, stébla trav jsme v mezi zuby měli, pískali si a léto vítali zatím co okolo řeky zuřila první senoseč. Taktéž ryby jsme chytali, ale každý svým způsobem: zatímco Mirek chytil nádhernou štiku macandu (rozuměj rybu velkou jako dvouleté děcko - bez končetin pochopitelně), já jsem si nachytal a zase pustil 25 okounů. Radost jsme měli oba stejnou, jen Miroslav se v mých očích na chvíli proměnil ve chvástavého blba, ale to jen v tom okamžiku, kdy jsem byl blbem já sám, a to závistivým. Dnes již není blbem žádný z nás, jen o Mirkově štice se okolo Nové řeky stále hovoří…

S Hamlety jsme podnikli turné, které zahrnovalo i vystoupení v Českém domě na ME ve fotbale ve Wroclawi. A byl to zážitek vehementní, protože jsme ten večer porazili Řeky a mejdan byl a našimi nejvěrnějšími fanoušky se nestali fotbalisté, jak by kde kdo čekal, alebrž hokejoví reprezentanti a vězte, že to stálo za to. Jsou to pašáci a hlavně čas veselí jim teď končí, neb se rozlétávají do svých klubů, aby dřeli jako koně, protože vepřová kolena, líh a slad musí před sezonou z jejich těl pryč.

ME v atletice v Helsinkách jsem prožil ve společnosti Moniky Absolonové jako přípravu na moderování Aleta roku v říjnu. A byl to zážitek fenomenální. Je úžasný dívat se na lidi, kterým tleská plnej stadion a vy máte alespoň chvíli pocit hrdosti na to, že jste Češi, což se vám doma rozhodně nestane. A tak gratuluju Víťovi Veselýmu, Denise Rosolový, Rychlejm holkám, Jiřině Ptáčníkový i Máslu k medailím a budu děsně držet palce v Londýně.

Už jsem prázdninově putoval, jen tak bez ladu a skladu jezdil po Čechách a Moravě a všude bylo pěkně a lidi vlídný. A když jsem přijel domů, měl jsem pocit, že jsem se úplně pomátl, neb v našem zahradním jezírku jsme objevili želvu nádhernou, která žije normálně jen v Jižní Americe. Ale máme tam krásný 40 cm velký kus a nikdo netuší, kde se tam vzal. Myslím, že je vyloučeno, že by ji - coby vajíčko - přinesla sýkorka či kosák na pařátkách jako jikry, to by nezvládla ani straka. Záhada to je veliká, ale želvu máme a máme ji rádi.

Ještě v rychlosti, kde se můžeme vidět, tak tedy: 28.7. Konopiště Partička na vzduchu, což bude souboj český i slovenský Partičky a Hamleti tam hrají. 4.8. dělá Samson na Radyni minifestiválek komorní, kde moderuju a hraju a pak už Stodola Michala Tučnýho 25.8. v Hošticích, pozor, letos s úplně novou kapelou. A týden na to Pilsnerfest dvoudenní a bude po létě... tak si ho užijte na stoprďo. A.

 

zpět