BLOG - Blog dušičkový

| 10.10.2012

 

Dýně už jsou macatý, brambory ze země venku, nový cibule narcisů, tulipánů a krokusů v zemi, majorána, rozmarýn a další poklady na zimu jsou nasušený stejně jako houby a máta a šalvěj na čaje. A teď už to může přijít. Bude se topit v kamnech, bude to praskat a přijde čas knih odložených, svařáků horkých, filmů mnohokrát viděných, skladeb oblíbených a jídel tučných, leč lahodných jako je husa, bramborák, dršťková a vůbec se bude dlít a tlít lépěji, než za slunných dnů. Ono to podzimní počasí je vlastně hezký, ale až potom co přijdete z venku po hrabání listí, či skládání dřeva. Ovšem ten podzimní odér tlejícího listí, kouře a vlhka je můj oblíbenej a mám ho spojenej s  Mozartovým Requiem, který jsem vždycky na dušičky zpíval u Svatýho Jakuba. Mám novou nahrávku Karajanovu, je nádherná a člověk se diví, že když to byl takovej lump, že to z toho neleze.

Hra Frankie a Johny je fakt hrozně pěkná. “Dva lidi se sbližují a jde z toho strach, ale je to taky zatraceně nádherný…“ Tak přesně to tam říkám a o tom ta hra vlastně je. Je dozkoušeno a 24.10. je premiéra. Už teď můžu říct, aniž bych hodnotil výsledek, že ta práce byla fakt pěkná. Bylo to rodinný a vlídný s Petrem Kracikem , Terezou Kostkovou a Jolanou Běhounkovou. Děkuju Vám za skvělý babí léto. No a teď už to bude na Vás posoudit,  jak se nám to vydařilo a jestli tam najdete to, co byste chtěli a měli. Rozhodně přijďte, budu rád. Kdy a kde najdete v kalendáři, postupně budu doplňovat destinace a místa kde budeme hrát.

Závěrem: Jakub Wehrenberg napsal s Hynkem Bočanem moc pěknou knížku Moje cesta Zdivočelou zemí, čtěte, neodtrhnete se. A vůbec prožijte tohle období mezi psem a vlkem v optimismu respektive v dobrý náladě a když přijde splín, tak si ho užijte, jelikož pak to bude o to hezčí. Šťastný a veselý dušičky vinšuju…

 

zpět