BLOG - Salutations de France!

| 01.6.2011

Přijměte pozdravení z francouzského městečka Cerny nedaleko Paříže, kde stojí u letiště obří hala, ve které se každý den po dobu dvou týdnů natáčí jeden díl pořadu Aréna národů.
Já s Alešem Valentou (ano, ten šílenec, co se umí třikrát zasaltit, k tomu ještě pětkrát zavrutit, k tomu všemu na lyžích) tyto „gladiátorské“ hry moderujeme pro TV Prima a dost si to užíváme . Michal Čech to režíruje a ječí, „jaký příšerný záběry Frantíci vyrábějí“, ale nijak to neovlivní, jelikož to tu režíruje bláznivá Francouzka, co chodí po ateliéru s kolobrndou, na které jsem jí ještě neviděl jet.
V našem týmu je 15 lidí. Přihlásili se na casting a je to škála přepestrá: lyžař, učitelka, voják, referentka, hasič, krasobruslařka, atd. Ti lidi se před tím v životě neviděli a je pravda, že to, co tady předvádějí, je obdivuhodný.
Našimi soupeři je dalších sedm týmů z Arménie, Ruska, Běloruska, Ukrajiny, Francie, Velké Británie a Číny. Státy z bývalého Sovětského svazu tu mají každý zhruba padesátičlenný tým. Rusové vyslali taková esa jako jsou Treťjak, Krutov, Slucká nebo Aršavin a podobné molodce tu mají i ostatní východní státy. Profesionální gymnasté, biatlonisté, boxeři a k tomu všemu opravdu početné štáby. Jediné dva týmy jsou „normální“ a soutěží tu hlavně pro radost: Angličani a Francouzi.
Ještě jsem nenapsal, o co tu jde. Tak tedy: o nic. Eve francouzský producent, který vymyslel a organizoval Hry bez Hranic (vzpomínáte na Marcelu Augustovou či Martinu Adamcovou?), vymyslel koncept Arény národů, a tak tady český tým soutěží každý večer v  šesti náročných disciplínách a aby toho nebylo málo, mají na sobě členové týmu kostýmy bobra, žirafy či jiných zvířat a každý den jsou dvě klání s rozzuřeným býkem (živým!).
Upřímně - je to velkolepá podívaná. Jen se nesmí brát moc vážně, což „východňáři“ nechápou, a tak se občas s Francouzi i Angličany na jejich účet docela bavíme. Ale jestli si někdo myslí, že my s Alešem V. tu máme jen pohodu, je na omylu. Nikdo netuší, jak strašidelný je souboj s arménskými moderátory o dobré místo pro komentování.
Moderátoři jsou vůbec kapitola sama pro sebe. Vezmu to postupně: Arménie - jeden malej, druhej velkej a permanentně se hádají. Zuřivě. Bělorusko – Žeňa, osmnáctiletý klučina a Luisa, jemná submisivní „přírodní“ blondýnečka s dominantním uhlově černým obočím. Ukrajina - veliký Alexej s dekou do půl ramen, v pohodě chlap, jen ty strakatý košile jsou jak z filmu Vlasy. Rusko - charismatický Dimitrij, který moderuje v černých brýlích, plísňových kraťasech, zlatých řetězech a nosí křiváka na nahé tělo. Halt velká drsná Rus - malý drsný moderátor. Číňan Zen je milý, trendový, sympatický a vtipný - zejména v mandarínštině, což ale český divák neocení, kromě Ondřeje Hejmy, který mandarínštinu ovládá. Francouzský moderátor se jmenuje Sebastien a je milý, vtipný a pokorný. Navíc se nebojí nosit růžová saka, což já teda jo. No a Angličanka se jmenuje Zoe a je pěkná,to se musí nechat. Jen má smůlu, že jsou Angličani skoro vždycky poslední, tak nám je jí s Alešem líto… No, držte palce a na podzim na Primě budete sledovat, jak chrabře Češi bojovali ve Francii.

Au revoir, přátelé! A držte palce nejen nám, ale hlavně českému týmu, který má opravdu velké srdce.

PS: Jo a asi začnu dělat akrobacii na lyžích

zpět