BLOG - První letní den

| 24.6.2011

Tak já už léto okoštoval. Jako každý rok - pobyl jsem pár dní v jihočeské Mláce a stálo to za to, protože začala sezóna štik a candátů. A v Nové řece jich je dost, jen jsem nechytil ani jeden kus pěkný, tedy mírový. Náladu ani radost mi to nepokazilo vůbec, jelikož jsem si dlel a chvílemi i tlel u řeky, byl zticha, pokuřoval a byl sám, což je pro mne moment zavánějící luxusem, a tak si ho užívám a sosám z plna hrdla. No a zatímco jsem koukal na Jihočeský nízký nebe, chytal ryby, popíjel studený pívo ze džbánu od tety Hany, ukrajoval ze sýra a sledoval to pomalý, už skoro prázdninový tetelení vzduchu, stalo se plno věcí, které mě po příjezdu zpět hodily do reality tak rychle, jako když Bárta mění výpovědi.

Tak tedy důchody: já chápu, že se někde musí šetřit, jen nechápu proč zrovna na důchodech. Posouvat tu hranici je dobrej nápad, ale představa, že mě veze sedmdesátiletej řidič tramvaje, nebo že v lese maká s motorovkou sedmdesátiletej dřevorubec, je pikantní. Nemluvím o jaderných elektrárnách a pilotech, ale co takhle geriatrický zedník, malíř pokojů nebo elektrikář? Nevím, jen si říkám, jestli by tedy nebyla cesta zkusit tu hranici posunout opačným směrem, že by šly děti do první třídy ve dvou letech a tím pádem by mohli jít v deseti na internát a ve třinácti hákovat. Mohly by jít do důchodu dřív a užít si stáří krapet - jen se snažím empaticky napojit na rovinu, ve které se myslí ve Sněmovní ulici.

Ale kdo by to mohl urovnat, je Helena Vondráčková, protože až jí ta americká firma vymůže těch 14 milionů, tak by je mohla dát právě na důchody. Mně to přijde jako dobrej nápad, páč ona ví, co je to příkoří a tak by se mohla jako kulturní dědictví trochu angažovat. Mimochodem je pravda, že mojí desku taky na Radiožurnálu nehrajou a já jsem taky národní dědictví, akorát se to ještě nerozkřiklo. Heleno, buď statečná!!!

Hamleti měli 12.6. v Lucerna music baru tradiční Televizní klub mladých a zase se vydařil, důkazem budiž video z vrcholného čísla YMCA. Taky už vypadá uceleně a pěkně program na Stodolu Michala Tučného, tak doufám, že se tam uvidíme.

Co mne ještě zaujalo: jsou přemnožený slimáci, tak je solím. Vykvetla mi hortenzie krásná - malá, ale první. Mám lístek na Morriconeho. Světáci se prodávají, jak diví. Lumír Olšovský bude režírovat v Ústí Funny girl a hlavní roli bude hrát Monika Absolonová, tak se tam asi uvidíme, jelikož by to mohlo bejt pěkný. Když se totiž tihle dva dají dohromady, tak to většinou stojí za to. Naučil jsem se dělat odpalovaný těsto. Roman Vaněk z PRAKULINu bude mít na Primě vlastní pořad – hurá! A Vlasta Redl zase hraje, což je na třikrát hurá!

Hezkej začátek léta vám přeju…


 

zpět